Adaptačný program

Adaptačný program

adaptačný program babyfunŠkôlka Babyfun pristupuje ku každému dieťatku, jeho potrebám a predstavám rodičov o vstupe ich pokladu do škôlky individuálne s prihliadnutím na čo najľahšie najbezproblémovejšie zaškôlkovanie.

Záleží nám na tom, aby dieťatko bolo v čo najväčšej pohode a k tomu individuálne prispôsobujeme adaptačný program, ktorý je spoločne dohodnutý a schválený s rodičmi.

Spoločne s rodičmi je dohodnuté stretnutie, kde dieťatko včleníme do kolektívu detičiek pri rôznych aktivitách, tak aby sme navodili hneď na začiatku veľmi pozitívny pocit. Následne sa po rozhovore dohodneme na konkrétnom adaptačnom programe vhodnom pre osobnosť dieťatka.

Samozrejme, chápeme, že aj pre milujúceho rodiča je nová škôlkárska etapa života svojho dieťatka veľmi emočne náročná. Snažíme sa o pohodové zaškôlkovanie dieťatka a súčasné informovanie rodiča o pobyte a pocitoch jeho dieťatka zasielaním fotografií a pravidelnom telefonickom informovaní.

Dohodnutý adaptačný proces vieme podľa stavu dieťatka kedykoľvek upraviť (skrátiť, či predĺžiť) tak, aby bol čo najlepší pre nášho nového Babyfun škôlkárika a člena rodiny Škôlky Babyfun.